U Srbiji sve više siromašnih

Izvor: Blic, 18.Okt.2009, 01:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Srbiji sve više siromašnih

Jučerašnji Svetski dan borbe protiv siromaštva Srbija je dočekala s povećanim brojem siromašnih građana, kao i korisnika narodnih kuhinja, čemu umnogome doprinosi globalna ekonomska kriza, upozoravaju vladini službenici koji se bave tom problematikom i predstavnici Crvenog krsta.

Preliminarni podaci Republičkog zavoda za statistiku, za prvih šest meseci ove godine pokazuju da je u Srbiji nešto manje od 700.000 građana, odnosno 9,2 odsto onih koji žive ispod granice >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << siromaštva, imaju prihode manje od 8.360 dinara mesečno. Broj siromašnih u aprilu, maju i junu porastao je za oko 0,2 odsto u odnosu na prva tri meseca ove godine, kada je evidentirano oko 697.000 siromašnih građana, pokazali su podaci RZS na osnovu ankete o potrošnji domaćinstva.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.