Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Nov.2011, 13:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Sečnju obeležena seoska slava Mitrovdan
SEČANJ -
U Sečnju je obeležena seoska slava Mitrovdan.
Pripremljen je bogat svečani program koji je počeo dan ranije.
Svake godine, na ovaj praznik, u ovom malom banatskom mestu okupi se više stotina ljudi iz Bileće i Trebinja odakle je Sečanj kolonizacijom i naseljen.
Izvođenjem igara i predstava kulturno umetničkih društava oni prikazuju tradiciju Hercegovine koja je sačuvana kroz vekove.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.










