Izvor: B92, 05.Jul.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U PODGORICI OTVORENA KANCELARIJA SAVETA EVROPE

Savet Evrope otvorio je danas kancelariju u Podgorici, koju ce voditi slovenecki diplomata Eva Tomic, specijalni predstavnik generalnog sekretara SE. Direktor politickih poslova SE Zan-Luj Loren rekao je na konferenciji za novinare da ce "Crna Gora uci u evropske integracije bez obzira na to kakav ce biti njen buduci status". Predstavnistvo SE u Podgorici otvoreno je, kako je receno, na zahtev predsednika Crne Gore Mila Djukanovica sa proslogodisnjeg zasedanja SE u Strazburu, a njegov cilj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je "pruzanje podrske jacanju demokratskih procesa u Crnoj Gori". Zadatak Eve Tomic je da pruzi pomoc Crnoj Gori prilikom reforme obrazovanja, lokalne samopurave, sudskog sistema, da pruzi ekspertsku pomoc prilikom kreiranja zakona, kao sto je zakon o zastiti nacionalnih manjina.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.