Izvor: B92, 05.Jul.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U PODGORICI OTVORENA KANCELARIJA SAVETA EVROPE
Savet Evrope otvorio je danas kancelariju u Podgorici, koju ce voditi slovenecki diplomata Eva Tomic, specijalni predstavnik generalnog sekretara SE. Direktor politickih poslova SE Zan-Luj Loren rekao je na konferenciji za novinare da ce "Crna Gora uci u evropske integracije bez obzira na to kakav ce biti njen buduci status". Predstavnistvo SE u Podgorici otvoreno je, kako je receno, na zahtev predsednika Crne Gore Mila Djukanovica sa proslogodisnjeg zasedanja SE u Strazburu, a njegov cilj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je "pruzanje podrske jacanju demokratskih procesa u Crnoj Gori". Zadatak Eve Tomic je da pruzi pomoc Crnoj Gori prilikom reforme obrazovanja, lokalne samopurave, sudskog sistema, da pruzi ekspertsku pomoc prilikom kreiranja zakona, kao sto je zakon o zastiti nacionalnih manjina.















