Izvor: B92, 23.Avg.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U PETAK PREVOZ PO STAROM?
Autobusi privatnih prevoznika vratice se u petak na svoje redovne linije i prevozice gradjane po dosadasnjoj ceni od 7 dinara, saopstio je gradski sekretarijat za informisanje. "Iako je i privatnicima i Gradskoj vladi jasno da sadasnja cena prevoza ne pokriva troskove poslovanja, to nije razlog da gradjani ispastaju dok se ne nadje zajednicki jezik s Vladom Srbije", istakao je Aleksandar Spasic, clan Izvrsnog odbora Skupstine grada, na sastanku s najvecim autoprevoznicima. Kako se navodi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u saopstenju, dogovor o vracanju privatnih prevoznika na ulice postignut je da se "Beogradjani ne bi maltretirali dok se problem cena prevoza ne resi", javlja B92.
U sredu je za Radio B92 privatni autobuski prevoznik, vlasnik firme "Dumeko" Rade Bjelajac, cijih je 14 vozila do obustave rada ucestvovalu u prevozu Beogradjana, izjavio da se vise ne isplati raditi po ceni od 7 dinara. Zbog cega su u cetvrtak privatni prevoznici prihvatili da nastave s prevozom sugradjana po dosadasnjoj ceni, Bjelajac za B92 kaze da 'narod nije kriv sto mi imamo neke nesporazume na relaciji gradska-republicka vlada'. 'Da narod ne bi dalje cekao na ulicama po ovom vremenu, da ne bi prevoz bio kakav je bio ovih dana, mi smo se odlucili da se vratimo i vozicemo narednih dana za 7 dinara, ali postoji cvrsto obecanje Spasica da ce se zaloziti dase nesuglasice sto pre rese, da se postigne dogovor o ceni po kojoj bi moglo da se radi', kaze Bjelajac.









