Izvor: B92, 01.Avg.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U CETVRTAK NASTAVAK REGISTRACIJE
Republicki komesar za izbeglice Sanda Raskovic-Ivic izjavila je u sredu da ce registracija interno raseljenih lica sa Kosova i Metohije biti nastavljena u cetvrtak u 9.00 casova. Prema njenim recima, na sastanku sa predstavnicima Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju postignut je dogovor da u predstavnistvu OEBS u Pristini budu prisutni predstavnici Komesarijata, koji ce kontrolisati prijem podataka o registraciji. "Nasa strana imace pristup celokupnoj bazi podataka", rekla je Raskovic-Ivic >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i pozvala sva interno raseljena lica sa Kosova i Metohije da se odazovu registraciji, jer je to, kako je naglasila, u interesu srpskog naroda. Kako prenosi RTS, ona je dodala da ce u cetvrtak u Srbiji biti, kako je predvidjeno, otvoreno 81 registraciono mesto.
Generalni sekretar Udruzenja kidnapovanih i nestalih lica sa Kosova i Metohije Olivera Budimir izjavila je za Radio B92 da je prioritetni cilj ovog udruzenja istina o 1.300 nestalih Srba iz pokrajine i da su za njih izbori na Kosovu sekundarno pitanje: 'Nasa deviza je da nema nikakvog glasanja dok se ne nadje 1.300 ljudi koji su nestali na Kosmetu. Mi ne mozemo da glasamo iz tudjih domova, sa ulica, mi hocemo da glasamo iz naseg grada, iz nasih domova. Zelimo da se zna da mi bez resenja nestalih necemo da izadjemo na izbore, i ne razmisljamo o tome', rekla je Budimir za B92.










