Izvor: Nezavisne Novine, 05.Mar.2018, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Britaniji pala prodaja novih automobila

U Velikoj Britaniji je pala registracija novih automobila u februaru za 2,5 odsto u odnosu na prethodnu godinu, čime je nastavljen silazni trend, pokazuju danas objavljeni preliminarni podaci udruženja automobilske industrije.

Februarski pad prodaje prati još poraznije pokazatelje iz januara, kada je zabilježen sunovrat novih registracija vozila od oko 6,0 procenata na godišnjem nivou, prenosi agencija Reuters.

Britansko Udruženje proizvođača i prodavaca motornih vozila je saopštilo da se pad u januaru djelimično pripisuje potrošačima koji odustaju od kupovine dizel modela, budući da su ta vozila na meti političara zbog uticaja na kvalitet vazduha.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.