Izvor: Blic, 08.Sep.2010, 01:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tužbe od ponedeljka
Akcija poništavanja neplaćenih kazni GSP “Beograd” završava se u petak do kad više od 170.000 dužnika ima mogućnost da izmiri dugovanja uz znatno niži izdatak. U GSP “Beograd” ističu da je 10. septembar krajnji rok za plaćanje kazni i da će već u ponedeljak 13. septembra svi dužnici biti tuženi.
Tokom četvoromesečne akcije više od 33.000 građana platilo je dug, s tim što je u poslednja dva meseca, od kad je dužnicima data nova mogućnost za izmirenje obaveza, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << poništeno svega nekoliko hiljada kazni.
- Građani izgleda čekaju poslednji trenutak pa je tako samo tokom jučerašnjeg dana skoro 1.000 građana platilo dug. Mnogi dužnici imaju više od jedne kazne, a problem predstavlja i činjenica da veliki broj njih nisu naši državljani – pričaju u GSP "Beograd”.
U ovom preduzeću tvrde da će od sledeće nedelje pokrenuti tužbu protiv svih koji nisu platili kazne napisane u gradskom prevozu do 30. aprila ove godine. S druge strane, 18. jula već je tužena prva grupa od skoro 1.000 "švercera” koji nisu platili kazne dobijene u maju i junu.
- U ponedeljak planiramo da tužimo i drugu grupu od 1.000 građana zajedno sa putnicima koji nisu iskoristili mogućnost naknadnog poništavanja kazni. Trenutno tražimo najbolje moguće rešenje kako bi sudski postupak bio što efikasniji jer se radi o velikom broju ljudi protiv kojih treba pokrenuti tužbu – kažu u GSP "Beograd”.
Akcija poništavanja kazni samo je jedna u nizu akcija koje je GSP "Beograd” pokrenuo kako bi povećao prihode. Zbog toga se od 1. juna u gradskom prevozu sprovode različiti oblici kontrole putnika.
- Više od 300 kontrolora dnevno pregleda skoro dva miliona putnika. I već su se pokazali rezultati, pa je tako prodaja markica u julu porasla za pet odsto u odnosu na isti mesec prošle godine dok je prodaja karata povećana za gotovo 20 odsto. Tokom pojačane akcije napisali smo i veliki broj kazni, međutim to nam nije bio prvi cilj već da sugrađane naučimo da moraju da kupe karte ukoliko žele da se voze gradskim prevozom - ističu u GSP "Beograd” i dodaju da će putnicima bez karte biti sve teže da ulaze u autobus pošto će se pojačana kontrola nastaviti do kraja godine.
Plaćanje i na žiro račun
Svi dužnici mogu poništiti kazne na šalterima GSP u Skenderbegovoj ulici, svakog radnog dana od 7 do 19 sati, a dugove mogu podmiriti i u poštama ili bankama na žiro račun 290-13621-20 sa pozivom na sopstveni matični broj.
















