Izvor: Nezavisne Novine, 12.Apr.2016, 10:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turizam u svemiru za 10 do 15 godina

Međunarodna svemirska stanica mogla bi da bude proširena segmentima prikladnim za svemirske turiste u narednih 10-15 godina, izjavio je direktor ruske svemirske agencije Igor Komarov.

Moduli za svemirske turiste naći će se na Međunarodnoj svemirskoj stanici (MSS) za 10-15 godina, saopštio je Igor Komarov, šef Roskosmosa. "Vjerujem da će u narednih 10-15 godina izgled MSS u velikoj mjeri biti promijenjen.

Ukoliko bude postojala potražnja, mogli bi da budu dodati >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << posebni dijelovi posvećeni svemirskim turistima“, izjavio je Komarov za RT.

Međunarodna svemirska stanica, lansirana 1998. godine, sastoji se od različitih modula i u njenom funkcionisanju zajedno učestvuju Rusija, SAD, Kanada, Јapan kao i Evropska svemirska agencija. Komarov je takođe izrazio nadu da će u narednih deceniju i po doći do održavanja i popravke aparata u orbiti koji su dostavljeni sa Zemlje, uključujući orbitalna vozila i teretnjake.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.