Izvor: B92, 08.Sep.2013, 00:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tunis: Protest zbog neuspeha vlade
Tunis -- Desetine hiljada Tunišana protestovalo je u prestonici tražeći ostavku islamističke vlade zbog neuspeha da osigura bezbednosti i nose se posrnulom ekonomijom.
Organizatori protesta najavili su juče da će započeti i štrajk gladju do ispunjenja njihovih zahteva, prenela je agencija AP.
Koalicija nekoliko političkih partija - Nacionalni front spasa organizator je protesta kojim se obeležava i 40-dnevni pomen ubijenog opozicionog političara Mohameda Brahmija.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Njegovo ubistvo ispred porodične kuće, gurnulo je Tunis u političku krizu i doveo do odluke na desetine opozicionih poslanika da se povuku iz parlamenta čime je paralisan rad tog zakonodavnog tela odnosno rad na izradi novog ustava zemlje.
Novi protesti u Tunisu
Izvor: Akter, 08.Sep.2013
Desetine hiljada Tunišana protestovalo je u prestonici tražeći ostavku islamističke vlade zbog neuspeha da osigura bezbednosti i nose se posrnulom ekonomijom













