Izvor: Blic, 01.Avg.2014, 09:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trodnevno primirje između Izraela i Hamasa
Sjedinjene Američke Države i Ujedinjene nacije saopštile su da su Izrael i Hamas postigli dogovor o humanitarnom prekidu vatre koji će početi u petak ujutro u osam sati po lokalnom vremenu i trajati 72 sata.
U zajedničkom saopštenju, SAD i UN su saopštile da su dobile uveravanja svih strana u konfliktu da su pristali na bezuslovan prekid vatre tokom kojeg će pregovarati o postizanju trajnijeg primirja, javio je AP.
Saopštenje o prekidu vatre objavili su američki >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << državni sekretar Džon Keri i generalni sekretar UN Ban Ki-mun.
U saopštenju se kaže da će "snage na terenu ostati tamo gde se sada nalaze", što znači, kako navodi Rojters, da se izraelske kopnene snage neće povući iz pojasa Gaze.
Keri je rekao da će tokom prekida vatre civili u Gazi dobiti neophodnu humanitarnu pomoć, sahraniti mrtve, zbrinuti ranjene i nadomestiti zalihe hrane.
"Popravke infrastrukture u oblasi vodosnabdevanja i energije, takodje mogu biti
nastavljene u tom periodu", naveo je on.
Keri je rekao da vest o primirju saopštava zajedno sa Banom koji je takođe uložio mnogo napora da se okonča krvavi konflikt.
Bela kuća je saopštila da snažno podržava novo trodnevno primirje koje su dogovorili Izrael i Hamas u pojasu Gaze.
U saopštenju je navedneo i da se SAD nada da bi razgovori o dužem prekidu vatre mogli "odmah" da počnu u Kairu, preneo je Rojters.
Bela kuća veruje da je jedini održiv način da se reši briga Izraela o svojoj bezbednosti i omogući normalan život Paletsinaca u Gazi kroz uspostavljanje sporazuma o stalnom prekidu vatre, navedeno je u saopštenju Bele kuće.
Najčitanije SADA:
Počelo trodnevno primirje između Izraela i Hamasa
Izvor: NaDlanu.com, 01.Avg.2014
Sjedinjene Američke Države i Ujedinjene nacije saopštile su da su Izrael i Hamas postigli dogovor o humanitarnom prekidu vatre koji će početi u petak ujutro u osam sati po lokalnom vremenu i trajati 72 sata...U zajedničkom saopštenju, SAD i UN su saopštile da su dobile uveravanja svih strana...




