Trka za partijsku knjižicu

Izvor: Vesti-online.com, 03.Sep.2012, 22:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trka za partijsku knjižicu

Glasaću za tebe kad budeš na vlasti! Legenda ili ne, tek građani se – neki iz koristi a neki i iz opredeljenja – rado učlanjuju u partije, posebno posle njihovog izbornog uspeha. Sve partije koje su u Vladi, kažu, beleže porast broja članova.

Samo članovi partija vladajuće koalicije mogli bi da nasele grad veći od Novog Sada, proizlazi iz podataka koje prijavljuju stranke.

  Građani se, iz koristi i(li) iz opredeljenja, rado učlanjuju u partije, posebno >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << posle njihovog izbornog uspeha  

Srpska napredna stranka, doduše, ne saopštava koliko ima članova, ali poručuje da im i članstvo i rejting stalno rastu, što potvrđuju i poslednja istraživanja javnog mnjenja.

 

Najviše novih pristalica beleži SPS, posebno u mestima gde su ostvarili dobar rezultat.

Predsednica Saveta za informisanje i propagandu SPS-a Ivana Petrović kaže da je stranci od početka godine i u toku izborne kampanje, pristupilo više od 17.000 članova.

 

"Veliki porast zabeležen je i u samoj izbornoj kampanji, oko 12.000 novih članova. Interesantno je to što su to uglavnom mladi ljudi do 30 godina, zapravo nekih 45 odsto ukupnog broj pripada mlađoj populaciji", rekla je Petrovićeva.

 

Povratak u vlast ohrabrujući je za članove Nove Srbije. Do izborne kampanje, partijsku knjižicu te stranke, kažu, imalo je 90.000 ljudi. Danas ih je, procenjuju, desetak odsto više.

 

Članstvo u Partiji penzionera poraslo je, kako tvrde, za petinu u Novom Sadu, Nišu i Smederevu, i to pogotovo među mladima.

 

U Jedinstvenoj Srbiji, koja broji dva puta više članova nego što Jagodina ima stanovnika, kažu da podrška raste, bez obzira na izbore. Slično je i u URS-u.

 

"Broj članova stranke se neznatno uvećao od završetka izbora, tako da danas imamo negde oko 103.000 članova stranke. Nažalost, građani učlanjenjem u političke stranke vide mogućnost da na najbrži način reše svoje probleme", rekao je Vladimir Ilić iz URS-a.

 

Analitičari nisu sigurni da je broj članova koje stranke prijavljuju tačan. Podsećaju da je u svakoj deobi vlasti, a od 1990. bilo ih je 13, primetan juriš ka pobednicima. Najveći – ka DSS-u, posle 5. oktobra, DS-u 2005. i SPS-u tri godine kasnije.

 

"Srbija je partijska država, bila i ostala. Sve te priče o depolitizaciji i departizaciji su priče za malu decu. Do toga, prosto, ne može da dođe zato što, nakon što osvoji vlast, ili nakon što nakon izbora ostane na vlasti partija teži da obezbedi uhlebljenje onima koji su u najvećoj meri tome doprineli", rekao je Marko Blagojević iz Cesida.

 

Iz Cesida poručuju da ukupan broj partijskih knjižica ne prelazi pola

Nastavak na Vesti-online.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.