Izvor: Blic, 09.Feb.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tražili su da reketiram studente

Tražili su da reketiram studente

ĆUPRIJA - Afera oko traženja i primanja mita u ćuprijskoj Visokoj medicinskoj školi dobija svoj epilog. Kako saznajemo okružni tužilac je dao nalog za pokretanje istražnih radnji protiv direktora škole dr Milisava Stojanovića i člana UO te škole Radeta Đorđevića. Oni su osumnjičeni da su tražili i primili mito od profesora anatomije Hristosa Aleksopulosa.

Profesor Aleksopulos potvrdio je u razgovoru za 'Blic' da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je imao dve mogućnosti: da postane deo 'ekipe' za uzimanje mita, ili da policiji prijavi da direktor dr Milisav Stojanović i član UO te škole Rade Đorđević traže 5.000 evra za posao u školi.

- Nekoliko puta prošle nedelje Stojanović i Đorđević su me zvanično pozivali na razgovor. Oni su mi saopštavali da treba da dam novac da bih ostao da radim u školi. Praktično su mi plaćanjem reketa, po njihovom načinu razmišljanja, dozvolili da uzimam pare od studenata. Oni su govorili da su politički i finansijski moćni ljudi, kao i da imaju veze u podzemlju. Nudili su mi zaštitu. Mislili su da to što sam Grk mogu da me ucenjuju. Diktirali su mi način predaje novca i sve ostale detalje. Imao sam dva izbora da bude deo kriminala ili protiv, izabrao sam da sarađujem sa policijom - kaže Aleksopulos.

On navodi da je tražio i dobio zaštitu policije, ali ističe da je istina jedina prava odbrana od ovakvih stvari. Aleksopulos naglašava da će poštovati sve odluke državnih organa, ali da razmišlja da napusti profesorsko mesto u Ćupriji.

- Strah me je kao i svakog čoveka. Međutim, ne znam da li ću i dalje ostati u Ćupriji. Moja porodica je u Kragujevcu, oženjen sam Srpkinjom i imam sina. Smatram se delom srpskog naroda i želim da dam svoj doprinos da ovaj narod živi bolje u svakom smislu. Plašim se osvete. Reč je moćnim ljudima, to svi znaju u Pomoravlju - navodi Aleksopulos.

Profesor Aleksopulos već četiri godine radi u ćuprijskoj školi. Poseduje dve firme, koje se bave prodajom 'Zastavinog' oružja i marketinškim poslovima. Kako isitiče medicinom se bavi iz ljubavi. Njegovi roditelji su zaposleni u Vladi Grčke, majka u Ministarstvu policije, a otac u Ministarstvu privrede. I. I.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.