Traži se priznanje za mladog heroja

Izvor: RTS, 10.Jan.2014, 11:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Traži se priznanje za mladog heroja

Pakistanska policija pozvala vlasti da dodele najviše priznanje mladiću koji je poginuo sprečavajući bombaša samoubicu da napadne školu. Ajcaz Hasan je spasio nekoliko stotina učenika hrabro zaustavivši kamikazu, navodi policija.

Policija na severozapadu Pakistana pozvala je vlasti zemlje da dodele najveće civilno priznanje mladiću koji je žrtvovao svoj život da bi spasio nekoliko stotina učenika tako što se bacio na bombaša samoubicu koji je krenuo da napadne jednu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << školu.

Mladić Ajcaz Hasan (15) iz šiitskog gradića Ibramzai, u distriktu Hangu na severozapdu Pakistana, primetio je u ponedeljak kamikazu koji je krenuo da napadne školu u kojoj je bilo skoro 1.000 učenika.

Bombaš samoubica je bio primoran da sebe digne u vazduh oko 150 metara od škole. Svi učenici i profesori su ostali živi osim ovog mladića koji je tog dana kasnio u školu.

Načelnik policije provincije Kiber Paktunshe, koja je česta meta napada talibana i nalazi se na granici sa Avganistanom, pozvao je kasno sinoć vlasti da mladić bude posthumno odlikovan s najvišim počastima za jednog građanina Pakistana.

"Bombaš samoubica je pokušao da uđe u školu gde je bilo nekoliko stotina učenika. Ajcaz Hasan je žrtvovao svoj život i zaustavio je kamikazu s hrabrošću i herojstvom... Spasio je živote nekoliko stotina nevinih učenika", navodi se u pismu načelnika policije Nasina Hana Duranija.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.