Izvor: Beta, 05.Nov.2009, 10:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Topi: Želimo dobre odnose sa Srbijom

TIRANA, 4. novembra 2009. (Beta) - Predsednik Albanije Bamir Topi odbacio je u sredu u Tirani, kao zlonamerene i pogrešno protumačene, tvrdnje da se Albanija zalaže za ujedinjenje s Kosovom, dodavši da će se sve države regiona simbolično ujediniti u Briselu, kada postanu deo evroatlantskih integracija.

Topi je u razgovoru s grupom urednika tokom Medijskog foruma Jugoistočne Evrope u Tirani rekao da "Albanija poštuje mladu državu Kosovo, kao državu koja uživa sva prava" i da se ni Kosovo, ni Albanija, ni Makedonija, ni Crna Gora ne mogu širiti van svojih granica.

Na pitanje agencije Beta mogu li Albanija i Srbija graditi dobrosusedske odnose, bez obzira na neslaganje oko Kosovo, Topi je rekao da ne veruje da će Beograd i Tirana približiti stavove o Kosovu, ali da to ne znači da ne mogu da saradjuju.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.