Tončev napušta SPS?

Izvor: Mondo, 21.Jun.2017, 08:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tončev napušta SPS?

Nezadovoljan kadrovskom kombinatorikom oko nove vlade funkcioner SPS i poslanik Novica Tončev razmišlja o napuštanju partije i formiranju nove stranke, pišu današnje "Novosti".

Foto: Tanjug/Rade Prelić

On već duže kritikuje stranački vrh a sada je reagovao što "SPS državne funkcije deli samo onima sa Dedinja, Senjaka i iz kruga 'dvojke'".

Tončev je napustio sednicu Glavnog odbopra SPS u nedelju, očigledno revoltiran što su socijalisti >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << odlučili da u Nemanjinu, kao svog predstavnika, pošalju Branka Ružića, piše list.

Vučić o Brnabić, Siniši Malom, Palmi...

"Još nisam doneo konačnu odluku, ali razmišljam o formiranju nove političke stranke. To bi, svakako, bila partija leve orijentacije i borila bi se za prava radničke klase", kaže Tončev.

Tončev, koji je i predsednik Skupštine opštine Surdulica, najavljuje podršku predlogu Aleksandra Vučića da Ana Brnabić preuzme premijersku funkciju.

"Dešavanja u SPS nemaju veze sa mojom prethodnom odlukom da podržim Vučićev predlog", rekao je on.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.