Izvor: Radio Slobodna Evropa, 06.Dec.2014, 16:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tina Maze pobjednica spusta u Lake Louisu

Slovenka Tina Maze pobjednica je utrke spusta Svjetskog kupa u alpskom skijanju u kanadskom Lake Louiseu.

Dvostruka olimpijka je za 45 stotinki bila brža od drugoplasirane Austrijanke Anne Fenninger, dok je treća bila Tina Weirather iz Liechtensteina (+0,51).

Za 31-godišnju Maze je ovo druga pobjeda ove sezone i 25. u karijeri s kojom je preuzela vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Nakon višemjesečne pauze na stazu se vratila i američka zvijezda Lindsey >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << Vonn, koja je zauzela osmo mjesto.

U ukupnom poretku vodi Maze sa 288 bodova, Austrijanka Kathrin Zettel je druga s 250, a Amerikanka Michaela Shiffrin treća s 209 bodova.

U Lake Louiseu danas se vozi još jedan spust, a u nedjelju superveleslalom.

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.