Tijago Alkantara - godinu dana mučenja!

Izvor: Mondo, 10.Dec.2014, 18:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tijago Alkantara - godinu dana mučenja!

Od povrede ligamenata kolena oporavlja se najmanje šest meseci. Mladom asu Bajerna biće potrebno godinu dana, posle dve operacije.

Foto: Guliver/Getty images/Lennart Preiss

Igranje u velikom klubu i odlazak kod najboljih i najskupljih svetskih stručnjaka, nekada ne podrazumeva brz oporavak od povrede.

U slučaju Tijaga Alkantare čak ni uspešnu operaciju...

Mladi vezista Bajerna iz Minhena vratiće se na teren tek u martu, što znači da će >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << zbog povrede ligamenata kolena odsustvovati punih godinu dana! Alkantara je povredio ukrštene ligamente 29. marta prošle godine u 25. minutu utakmice Bundeslige, sa Hofenhajmom (3:3 u Minhenu).

Od tada, obavio je dve operacije, što je oporavak od uglavnom šest meseci (mada ima primera i kada se igrač vrati za četiri) duplirao na punu godinu.

"Proces oporavka teče veoma dobro i optimisti smo. Imali smo sastanak sa lekarskim timom i Alkantara svakim danom sve više napreduje. Očekujem da će početi sa treninzima krajem februara ili početkom marta", rekao je Karl-Hajnc Ruminige za Bild.

Alkantara je 2013. godine prešao iz Barselone u Bajern na insistiranje trenera Bavaraca Pepa Gvardiole, ali je odigrao samo 25 utakmica i dao tri gola u svim takmičenjima. On je zbog povrede propustio prvih 12 kola Bundeslige u debitantskoj sezoni, a onda je na proleće doživeo tešku povredu.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.