Izvor: B92, 28.Okt.2014, 21:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Teroristički napad u Otavi"
Američki državni sekretar Džon Keri rekao je da je napad na kanadski parlament prošle sedmice očigledno bio teroristički čin.
"Jasno je da ukoliko neko dođe s predumišljajem i napunjenom puškom, napadne nekoga u uniformi i zatim uđe u parlement, taj je počinio teroristički čin", rekao je Keri na konferenciji za novinare u Otavi nakon sastanka sa svojim kanadskim kolegom, ministrom spoljnih poslova Džonom Berdom.
Keri je došao u Otavu u svoju prvu posetu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kanadi otkako je prošle godine postao državni sekretar, da bi izrazio solidarnost i razgovarao o bezbednosnim pitanjima nakon napada na kanadski parlament u tom gradu prošle srede.
Tada je u Kvebeku poginuo jedan vojnik a još jedan je ubijen u napadu 22. oktobra.













