Terapija lekovitom vodom u Jodnoj banji

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Mar.2013, 20:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Terapija lekovitom vodom u Jodnoj banji

NOVI SAD -

Nakon 28 godina Jodna banja će pacijentima pružati terapijske usluge lekovitom vodom. Reč je o dvema terapijskim kadama sa bisernom kupkom i dvema za podvodnu masažu.

Još 1977. godine ukinuta su banjska obeležja te ustanove i zatvoren je bazen sa lekovitom vodom.

Od 1985. lekovita voda prestaje da se koristi u terapijske svrhe, te se lečenje nastavlja običnom vodom.

Stoga je puštanje u rad obnovljenih terapijskih kada od izuzetne važnosti >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za pacijente, imajući u vidu da je u pitanju jedinstvena zdravstvena ustanova u Vojvodini koja leči reumatska oboljenja.

Vlada Vojvodine, zajedno sa resornim Sekretarijatom i Fondom za kapitalna ulaganja, puštanjem u rad četiri terapijske kade nastavlja jednu tradiciju – ulaganje u ustanove koje vrede.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.