Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Apr.2011, 16:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TV program za punoletne samo posle ponoći
BEOGRAD -
Program koji nije pogodan za osobe mlađe od 18 godina televizije u Srbiji će ubuduće moći da emituju samo u periodu od ponoći do šest sati ujutro, propisano je Obavezujućim uputstvom koje je izdala Republička radiodifuzna agencija.
Prema tom uputstvu, koje je objavljeno u najnovijem broju Službenog glasnika, samo od ponoći do šest ujutro moći će da bude emitovan "programski sadržaj koji može da naškodi fizičkom, mentalnom ili moralnom razvoju svih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << maloletnika" i koji mora da nosi oznaku "18".
Neposredno pre emitovanja takvog programa, televizije su dužne da objave usmenu i pisanu napomenu koja glasi "Program koji sledi nije pogodan za osobe mlađe od 18 godina", kao i grafički znak sa brojem 18 tokom celog trajanja programa.
U okviru radio programa, takva usmena poruka treba da bude emitovana neposredno pre emitovanja i na svakih 15 minuta emisije.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Program za punoletne samo posle ponoći
Izvor: 025info.rs, 05.Apr.2011
Program koji nije pogodan za osobe mlađe od 18 godina televizije u Srbiji će ubuduće moći da emituju samo u periodu od ponoći do šest sati ujutro, propisano je Obavezujućim uputstvom koje je izdala Republička radiodifuzna agencija. N






