Izvor: B92, 08.Dec.2000, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TRZISTE CE BITI PODMIRENO LEKOVIMA
Kolicine lekova koje proizvodjaci isporucuju zdravstvu u Srbiji su za sada nedovoljne, ali ima najava da ce u drugoj polovini decembra kompletno trziste biti podmireno najosnovnijim lekovima, rekla je u petak na konferenciji za novinare direktor Apotekarske ustanove - Beograd Ljiljana Topalovic. Ona je navela da se nakon povecanja cena lekova, snabdevenost trzista postepeno normalizuje i dodala: "Kolicine koje pristizu ne mogu se naci u svih 108 objekata koliko ima Apotekarska ustanova Beograd >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i zato se ove prispele kolicine lekove nalaze u apotekama pri Domovima zdravlja. Od ponedeljka dobijamo lekove koji su po odluci Ministarstva dodeljene humanitarnim organizacijama, koje ce i lekove domacih proizvodjaca stavljati na raspolaganje apotekarskim ustanovama sirom Srbije. Te kolicine su znatne i one ce resiti problem deficitarnosti u narednom periodu", kaze Topalovic, prenosi B92.














