Izvor: B92, 07.Jul.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

TRAZE OSTAVKU MINISTRA ZA ENERGETIKU

Predsednik Udruzenja individualnih potrosaca gasa Radomir Cirilovic zatrazio je ostavku republickog ministra za energetiku Gorana Novakovica jer "nije ucinio nista da ublazi probleme zbog previsoke cene gasa za domacinstva", pise "Madjar so". "Savezno, kao i republicko rukovodstvo, nije udovoljilo zahtevu 175.000 potrosaca gasa da se smanji cena od 12 dinara po kubnom metru, a republicki ministar nije nista preduzeo ni kako bi se ukinule duznicke kamate, kao ni za resavanju pitanja duga >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od 68 miliona dinara", rekao je predsednik u ime potrosaca gasa. Predsednik Izvrsnog odbora Novog Sada Branislav Pomoriski je saopstio da ce grad s 10 miliona dinara pomoci potrosace gasa, ukazujuci da kubik gasa u Nemackoj staje 20 feniga, odnosno 6 dinara, dok vojvodjanska domacinstva placaju dvostruko. "Neko treba da objasni zbog cega je to tako, a odgovor ocekujemo tim pre sto se u Vojvodini godisnje proizvede 600 miliona kubika gasa, ali niko ne zna kuda on otice i koliko staje", rekao je Pomoriski, prenosi ANEM.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.