Svetski dan borbe protiv osteoporoze

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Okt.2008, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svetski dan borbe protiv osteoporoze

BEOGRAD - Svetski Dan borbe protiv osteoporoze, bolesti za koju se veruje da nastaje usled ubrzanog gubitka koštanog tkiva, biće danas obeležen i u Beogradu.

Eminentni domaći lekari koji se bave problemom osteoporoze, tim povodom će kod "Ruskog cara" u Knez Mihailovoj ulici građanima deliti brošure o toj bolesti, kao i namirnice bogate kalcijumom.

Lekari i građani će takođe razgovarati o značaju zdrave ishrane u prevenciji osteoporoze, o značaju >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << unosa vitamina za zaštitu kostiju.

Osteoporoza je bolest koja se naročito često javlja kod žena u postmenopauzi, ali se takođe i kod starijih muškaraca. Stručnjaci smatraju da najverovatnije nastaje zbog ubrzanog gubitka koštanog tkiva koje nije u skladu sa procesom formiranja kostiju.

Rizik od preloma kostiju izazvanih osteoporozom raste sa godinama starosti, a procenjuje se da 30 do 50 odsto žena starijih od 65 godina oboljeva od osteoporoze, kao i da će čak jedna trećina njih doživeti frakturu kao posledicu ove bolesti.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.