Švedska će ipak morati da uvede strože mere?

Izvor: B92, 14.Apr.2020, 22:51

Švedska će ipak morati da uvede strože mere?

U Švedskoj je do sada umrlo 1.033 osobe, a danas 114 osoba, pa naučnici kažu da je vreme da se upali alarm i uvedu strože mere, piše Index.hr.

U državi koja ima 10,3 miliona stanovnika, zaraženo je 11.445 ljudi, a samo danas zabeleženo je 497 novih slučajeva.

Podsećamo, Švedska je usvojila blaže mere borbe protiv širenja virusa od većine drugih evropskih zemalja. Nije zatvorila restorane i barove, osnovne škole i vrtiće. Samo je zabranila javna okupljanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa više od 50 ljudi, navodi Indeks.hr.

U švedskim medijima danas su se oglasili naučnici - 22 stručnjaka javno su kritikovali Agenciju za javno zdravlje.

Oni su pozvali političare da promene strategiju, traže brze i radikalne mere.

Proteklog vikenda u Švedskoj je zabeležen drastičan pad broja mrtvih i novozaraženih.

Međutim, trendovi u podacima koje objavljuju državna tela za javno zdravlje pokazuju da potvrđeni smrtni slučajevi i slučajevi zaraženih padaju tokom vikenda, pre nego što se opet počnu povećavati. Kako navode mediji, vikendom nisu ažurni izveštaji. Tačni podaci o broju umrlih za vikend se objavljuju tek tokom sledeće nedelje.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.