Sve spremno za Paradu ponosa

Izvor: Kurir, 17.Sep.2012, 14:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sve spremno za Paradu ponosa

Pre planirane šetnje 6. oktobra u Beogradu će pet dana biti održan Prajd vik u okviru kojeg će biti organizovane izložbe, modne revije i diskusije

NIŠ - Organizatori Parade ponosa u Beogradu najavili su danas da je sve spremno za početak manifestacije i da neće odustati od skupova planiranih za sedmicu pre šetnje 6. oktobra, ukoliko sama šetnja bude zabranjena.

"Beograd prajd je spreman i što se nas tiče mogli bismo već sutra da počnemo", >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << rekao je Goran Miletić iz Organizacionog odbora Prajda 2012. u susretu sa niškim nevladinim organizacijama koje podržavaju tu manifestaciju.

Miletić je kazao da su gotovo svi gosti iz inostranstva potvrdili dolazak na Prajd 2012, a da će dan pre planirane šetnje predsednik Srbije Tomislav Nikolić primiti švedsku ministarsku za EU, specijalnog izvestioca EP za Balkan Jelka Kacina i grupu evropskih parlamentaraca koji će u Beograd doći zbog Parade ponosa.

"Prvi put ove godine za saradnju su otvorene i neke institucije, pa nam se javio i Odbor za ljudska prava Skupštine Srbije", rekao je Miletić.

Pre planirane šetnje 6. oktobra u Beogradu će pet dana biti održan Prajd vik (Pride week) u okviru kojeg će biti organizovane izložbe, modne revije i diskusije.

Beogradsku Paradu ponosa podržala je grupa nevladinih organizacija iz Niša koja će organizovati i video most između dva grada tokom panela diskusija u Beogradu.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.