Izvor: RTS, 25.Okt.2013, 14:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sutra sahrana Jovanke Broz
Jovanka Broz, udovica bivšeg predsednika Jugoslavije Josipa Broza Tita, biće sahranjena sutra u 12 časova u Kući cveća u Beogradu.
U Kući cveća u Beogradu sutra u 12 časova biće sahranjena Jovanka Broz, udovica bivšeg predsednika Jugoslavije Josipa Broza Tita.
Jovanka Broz umrla je u subotu, 20. oktobra, u 89. godini. Ona će biti sahranjena uz sve vojne počasti, budući da je bila nosilac Partizanske spomenice.
Vlada Srbije odlučila je da Titova >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << udovica bude sahranjena u Kući cveća, u prostoriji pored one u kojoj je sahranjen njen suprug, bivši predsednik SFRJ.
Kovčeg sa posmrtnim ostacima Jovanke Broz biće u 10 časova postavljen u Kući cveća.
Počasnu stražu davaće Garda Vojske Srbije, a u 11 sati biće omogućen ulazak u Muzej 25. maj iz Bulevara kneza Aleksandra Karađorđevića.
Nakon dolaska članova Vlade Srbije, diplomata i stranih delegacija, govoriće premijer Srbije Ivica Dačić, predsednik SUBNOR-a Miodrag Zečević i predstavnik Jovankine porodice Goran Aleksić.
Posle oproštajnih govora kovčeg će biti unet u prostoriju u Kući cveha u kojoj će Jovanka Broz biti sahranjena, a Garda Vojske ispaliće tri počasna plotuna.
Polaganju kovčega sa posmrtnim ostacima prisustvovaće porodica I članovi Vlade Srbije, a potom će počasnu stražu dati pripadnici SSeste ličke divizije u kojoj se Jovanka Broz borila u Drugom svetskom ratu.
Građani će od 12.30 moći da u mimohodu odaju počast.
U subotu će od 9 do 14 časova biti pojačane trolejbuske linije 40 I 41 i autobuska linija 94, koje idu ka Muzeju "25. maj".
Za vreme sahrane biće obezbeđeno više ambulantnih vozila, cisterna sa vodom i pokretni toaleti, saopštio je Kabinet potpredsednika Vlade Srbije Rasima Ljajića.







