Izvor: Blic, 29.Maj.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šumadijski gulaš u 18 kotlića

Šumadijski gulaš u 18 kotlića

KRAGUJEVAC - Na jezeru Bubanj, u centru Kragujevca, juče je mnogo kulinarskih majstora krčkalo gulaš u 18 kotilića. Među njima bilo je pravih profesionalaca, a još više samoukih kuvara koji su bili sigurni da će napraviti najbolji 'šumadijski kotlić'.

Ekipa 'Lepenica' okupila se zvanično prvi put. Društvo iz solitera oko sportske hale činili su Bača, Bole, Sale, Kiza.

Među takmičaraima bio je i Goran, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << po zanimanju autoelektričar, a juče glavni kuvar.

- Dosad smo kuvali po placevima. Prvi put se takmičimo. Recept nemam. Radimo na 'prs’ ovo, prs’ ono', pa šta upadne, to ispadne, - kaže majstor Goran.

Ekipa restorana 'Konobar' zauzela je mesto u ladovini. Sa njima su deca iz Ugostiteljske škole. Uče zanat.

- Spremam srneći gulaš. Imamo puno povrća, šargarepu, luk, celer, ali je tajna u čarobnoj tečnosti koja se zove 'fondi od divljači' - priča kuvar Bata.

Kraj same vode jezera je kotlić ekipe 'Bela makina'. Glavni majstor Dragan višestruki je pobednik u ovoj gastronomsko-sportskoj disciplini. On je, inače, profesor opštetehničkog obrazovanja, ali je pobeđivao do sada vrhunske kuvare iz beogradskih hotela. Kuva gulaš sa pomoćnicima Crnjom, Sršanom i Ivanom.

- Bitno je da se u šerpi zajedno druže june, srna i prase - kaže majstor Dragan.

Šorga, vicešampion u kuvanju gulaša, nalazi se u ekipi 'Lisabon', njihova je tajna u pečurkama.

Dok sviraju Neđa i njegovi oldtajmeri, veselje traje. Ko će biti pobednik, nije bitno. Važno je da se dočeka veče i da se dobro provede. Najstarijem gostu i onom ko posle gulaša 'nabije' najveći pritisak, sledi nagrada - digitalni aparat za merenje istog.

Nebojša Radišić

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.