Izvor: B92, 24.Avg.2017, 11:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sukob policije i migranata u Rimu, letele kamenice i flaše
Rim -- Italijanska policija sukobila se sa migrantima koji su "okupirali" manji trg u Rimu, protestujući zbog naredbe da napuste zgradu u koju su se uselili.
Policija, u opremi za razbijanje demonstracija, protiv migranata je upotrebila vodeni top, preneo je Rojters.
Dve osobe su uhapšene, saopštila je policija, ističući da su izbeglice imale plinske boce i da su neke od njih otvorili.
Navodi se i da su ih migranti gađali kamenicama, flašama i da su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koristili biber-sprej.
Na televizijskim snimcima se vidi kako pojedine izbeglice viču na policiju i pokušavaju da ih udare.
Sve se odigrava na trgu, nedaleko od glavne železničke stanice u Rimu. Svuda su razbacani dušeci, prevrnuti kontejneri i razbijene plastične stolice.
Stotinjak izbeglica se na tom trgu okupilo još juče, kada je oko 800 "skvotera" izbačeno iz zgrade u kojoj su živeli oko pet godina.
Na zgradu su okačili transparent na italijanskom jeziku - "Mi smo izbeglice, ne teroristi".
Među "skvoterima" najviše ima Eritrejaca kojima je odobren azil.








