Izvor: B92, 30.Jan.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Suđenje za zločine u Prijedoru

Sarajevo -- U Veću za ratne zločine Suda BiH danas je počelo suđenje četvorici bosanskih Srba za zločine na području Prijedora.

Željko Mejakić, Dušan Fuštar, Duško Knežević i Momčilo Gruban, terete se za učestvovanje u premlaćivanju, mučenju, silovanju i ubistvima zatvorenika u logorima Omarska, Keraterm i Trnopolje, između maja i avgusta 1992.

Prema navodima optužnice, Mejakić je bio komandant logora Omarska, a Gruban komandir smene straže. Fuštar je bio jedan od komandira straže u logoru Keraterm, dok je Knežević dolazio u logore i fizički zlostavljao zatvorenike.

Suđenje četvorici bosanskih Srba trebalo bi da bude nastavljeno i u naredna dva dana.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.