Izvor: Politika, 15.Jan.2008, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sudi se 14 godina sa ženom bivšeg predsednika opštine
Surdulica – Slavoljub Ilić (42) iz Suvojnice, kod Surdulice, već 14 godina vodi sudski spor zbog povrede koju je zadobio vozeći bicikl. Ilića je 1. marta 1993. udarila svojim vozilom „opel korsa" Radmila Zlatanović iz Surdulice. Kako kaže Ilić za naš list, iako je dokazano da je ona isključivi krivac za nezgodu u kojoj ga je povredila, nikada protiv nje nije pokrenut krivični postupak za krivično delo iz oblasti bezbednosti saobraćaja.Ilić je svoje lečenje u Surdulici, >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << Vranju, Nišu i Beogradu, kao i rehabilitaciju, plaćao sam, u vreme visoke inflacije. Sudski spor se otegao i 2004. je delimično okončan, a po pravosnažnoj sudskoj presudi Radmila Zlatanović treba Iliću na ime nadoknade za nematerijalnu štetu i pretrpljene bolove da plati 104.500 dinara sa zateznom kamatom. No, sudski izvršitelj Dragan Mišić iz Opštinskog suda u Surdulici, i pored toga što mu je plaćena asistencija policije, kako je rekao Iliću, nije mogao u dva navrata 2007. da obavi zaplenu stvari i tako omogući izvršenje sudske presude, jer nije mogao ni da uđe u kuću Radmile Zlatanović, koja je supruga bivšeg predsednika surduličke opštine Miroljuba Stoiljkovića.
Žalio se Opštinskom sudu u Surdulici, a onda i Okružnom sudu u Vranju, ali nije bilo velike koristi, kaže Ilić i napominje da je tek ovog meseca dobio 6.000 dinara od Zlatanovićeve, kojoj se sada novac skida od zarade, pa se pita – koliko će još godina biti potrebno da naplati ceo iznos. Suđenje za nadoknadu štete za pretrpljeni strah i izgubljenu dobit od poljoprivrede u iznosu od 110.000 dinara nije završeno, jer se druga strana žalila, sud ćuti, a žalio se i Ilić decembra prošle godine, ali nikako da se spor okonča.
Sudski troškovi su dostigli 130.000 dinara. Ilić kaže da ima zdravstvenih problema, kao posledicu povreda, i da mu se stanje pogoršava, što je potvrdio i veštak-ortoped. Ilić je otac dvoje dece od sedam i osam godina. I on i supruga su nezaposleni.
[objavljeno: ]















