Izvor: RTS, 18.Jan.2014, 14:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Strani zvaničnici ubijeni u Kabulu
Ubijena 21 osoba u bombaškom napadu u Kabulu, a među njima su i brojni zvaničnici međunarodnih organizacija. Talibani preuzeli odgovornost za napad.
U samoubilačkom napadu ispred popularnog restorana u Kabulu poginula je 21 osoba, a među žrtvama su dvoje Amerikanaca, dva britanska državljanina, dvoje Kanađana, zvaničnik Međunarodnog monetarnog fonda iz Libana i vlasnik restorana koji je pokušao da puca na napadača.
U napadu je poginuo i član policijske misije >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << iz Danske i pripadnik misije Ujedinjenih nacija iz Rusije.
Kako su saopštile Ujedinjene nacije, ubijeno je četvoro pripadnika misije te organizacije, ali njihova nacionalnost za sada nije objavljena, preneo je Frans pres.
Talibanski pobunjenici su preuzeli odgovornost za sinoćnji napad u inače dobro obezbeđenoj četvrti Vazir Akbar Kan.
Portparol talibana je izjavio da napad predstavlja osvetu zbog vazdušnog udara američke vojske u pokrajini Parvan, u kojem je, prema rečima predsednika Avganistana Hamida Karzaija, u četvrtak uveče poginulo sedmoro dece i jedna žena.
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Ban Kimun, osudio je ubistva u Kabulu, rekavši da su "ovakvi napadi na civile potpuno neprihvatljivi" i da predstavljaju "teško kršenje međunarodnog humanitarnog prava".









