Stradala dva vatrogasca u Kaliforniji

Izvor: RTS, 31.Avg.2009, 10:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stradala dva vatrogasca u Kaliforniji

Tokom gašenja šumskog požara koji i dalje ne jenjava severno od Los Anđelesa, poginula dva vatrogasca. U požaru je do sinoć uništeno 18 kuća i više od 17.000 hektara šume koja je okružena gusto naseljenim mestima, tridesetak kilometara od Los Anđelesa.

Dva vatrogasaca poginula su tokom gašenja šumskog požara koji i dalje ne jenjava severno od Los Anđelesa, u američkoj državi Kaliforniji, saopštile su jutros lokalne vlasti.

Portparol vatrogasne službe >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rekao je da su vatrogasci, čiji identitet nije saopšten, poginuli u svom vozilu, tokom akcije gašenja požara južno od grada Aktona.

Američka šumarska služba saopštila je da požar, koji je izbio u sredu, i dalje nije pod kontrolom.

Guverner Kalifornije Arnold Švarceneger juče je obišao područja ugrožena požarom, u kojem su tri osobe povređene.

Vanredno stanje je proglašeno u okruzima Los Anđeles, Monterej i Plejser. Kancelarija guvernera saopštila je da je tokom vikenda izbilo devet novih požara u Kaliforniji i da je mobilisano 6.500 vatrogasaca.

U požaru je do sinoć uništeno 18 kuća i više od 17.000 hektara šume koja je okružena gusto naseljenim mestima, tridesetak kilometara od Los Anđelesa.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.