Stefanoviću neko podmeće okrnjen rad!

Izvor: Kurir, 10.Jun.2014, 07:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stefanoviću neko podmeće okrnjen rad!

Originalni rad, koji je javnosti bio dostupan 2013, kao što piše u medijima, ima 223 strane, a ne 191, kaže profesor

BEOGRAD - Optužbe da je ministar policije Nebojše Stefanović navodno plagirao svoju doktorsku disertaciju danima se ne stišavaju. Afera se svela na politički nivo, pa se nameće pitanje kako je navodno sporna doktorska disertacija dospela u javnost baš u trenutku kad se sprema velika čistka svih korumpiranih struktura u policiji.

Inače, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Kurir je, pretražujući tekstove iz perioda kad je 2013. godine Stefanović branio disertaciju, došao do teksta iz dnevnog lista Politika pod nazivom „Stefanović o upravljanju Beogradom na 223 strane“. U tekstu je objavljeno da su doktorat bez problema dobili na uvid od univerziteta Megatrend i da on ima 16 poglavlja, a na kraju se navodi da je spisak literature dat na deset stranica.

Naime, verzija koju je novinarka CINS dala trojici naučnika iz Londona, prema njihovim tvrdnjama, ima 191 stranu i 13 poglavlja.

Profesor Ismail Musabegović, profesor Beogradske bankarske akademije (BBA), kaže da je priča o plagiranju uvreda za celu akademsku zajednicu.

- Ne mogu da sudim o radu ministra, ali je činjenica da originalni rad, koji je javnosti bio dostupan i 2013. godine, kao što i piše u medijima, ima 223 strane, a da se sada javnosti predstavlja verzija s manje strana i manje poglavlja - kaže on.

(S. M.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.