Šta treba da znaju muškarci koji koriste botoks i estetsku hirurgiju, a takvih je sve više

Izvor: B92, 14.Feb.2020, 20:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šta treba da znaju muškarci koji koriste botoks i estetsku hirurgiju, a takvih je sve više

Rezultati istraživanja pokazuju da gotovo polovina muškaraca starosti između 18 i 30 godina "razmatra i tu opciju" kako bi dobili savršenu figuru.

Muškarci su pod jednakim pritiskom kao i žene da zbog lepote idu na kozmetičke operacije, pokazuju podaci britanskog nacionalnog registra "Sejv fejs".

Ovaj registar vode stručnjaci zaduženi za tu oblast - koji obavljaju operacije ulepšavanja i podmlađivanja raznim punjenjima i botoksom.

Podaci istraživanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << BBC-a upozoravaju da gotovo polovina muškaraca starosti između 18 i 30 godina "razmatra i tu opciju".

Vlada u Engleskoj sprema se da pokrene kampanju o takvim tretmanima koji pođu po zlu.

Dajren Kartel je onlajn lični trener. Njega ne iznenađuju ovakvi odgovori momaka.

"Čak i ja sam, čim sam počeo sa treninzima, želeo trbušnjake. Kada sam bio mlađi - želeo sam pločice. Svi momci ih žele".

Međutim, on kaže da ako imate definisane stomačne mišiće ne znači automatski da ste zdravi, zato preporučuje vežbanje i usklađenu ishranu, kako biste postigli ono što želite.

"Ipak, šokiran sam da neko razmišlja o operacijama da bi dobio trbušnjake. Tako neće rešiti problem, samo može da napravi veće.

Savetujem vam da to ne radite. Ako dovoljno trenirate, jedete kako treba i promenite način života, umesto da pokušavate da nešto na brzinu sredite, to će biti mnogo korisnije za vas".

Koliko su Srbi hipohondri

Dajren je ocenio da poznate ličnosti i influenseri ne govore istinu o tome kako su postigli željenu figuru - za Instagram.

"Sve javne ličnosti imaju savršenu figuru, ali ako kao dete to niste imali, to može biti problem."

"Ako oni namerno promovišu činjenicu da je zdravo imati trbušnjake, to je pogrešno"

Ešton Kolins iz grupe "Sejv fejs" zabrinuta je jer bi neki muškarci zbog sramote pre ćutali da su bili žrtve loše operacije, nego što bi preduzeli nešto.

"Muškarci i dalje imaju barijeru, koja im ne dozvoljava da otvoreno o tome pričaju sa ženama ili prijateljima, i zato završe u pogrešnim rukama i kod nestručnih ljudi", kaže ona.

"Mnogi na društvenim mrežama pronađu najjeftiniju opciju, a to ih gotovo direktno vodi ka komplikacijama"

Istraživanje je sprvedeno na 2.033 odraslih Britanaca, satrosti između 18 i 30 godina, u periodu od 15. do 18. aprila.

Pratite nas na Fejsbuku i Tviteru. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk.

Izvor: BBC News na srpskom

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.