Šta sledi posle kontrole silosa?

Izvor: B92, 09.Jul.2013, 13:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šta sledi posle kontrole silosa?

Beograd -- Vlada je usvojila mere koje će biti preduzete nakon vanredne kontrole stanja zaliha pšenice i kukuruza u državnim robnim rezervama.

Zaduženo je Ministarstvo unutrašnjih poslova da proveri zakonitosti rada odgovornih lica u skadištima u kojima je utvrđena razlika između stvarnog stanja zaliha pšenice i kukuruza i knjigovodstvenog stanja koje vodi Republička direkcija za robne rezerve.

Radna grupa koja je proveravala stanje zaliha pšenice i kukuruza dobila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je zadatak da ponovi kontrolu u skladištima u kojima nije bilo moguće utvrditi da li su zalihe vlasništvo Republike Srbije ili trećih lica.

Odlučeno je i da nadležno ministarstvo uradi kontrolu rada Republičke direkcije za robne rezerve.

Ta Direkcija je zadužena da objavi poziv o pozajmici do 25.000 tona merkantilnog kukuruza sa sadržajem aflatoksina iznad maksimalno dozvoljene vrednosti, koji će biti prerađen u stočnu hranu.

Preuzimanje kukuruza će biti obavljeno najkasnije do 10. avgusta, a rok za vraćanje te pozajmice u ispravnom kukuruzu iz roda 2013. godine je do 10. decembra ove godine.

Nedavnom vanrednom kontrolom stanja zaliha pšenice i kukuruza u javnim skladištima i kod ovlašćenih skladištara utvrđeno je da je krađom tih žitarica država oštećena za oko 20 miliona evra.

Utvrđeno je da od ukupno 77 kontrolisanih silosa u sedam uopšte nema ili nedostaju velike količine robe, odnosno oko 46.000 tona merkantilne pšenice i oko 32 tone merkantilnog kukuruza, a u još dva silosa su uočene nepravilnosti u skladištenju.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.