Izvor: Blic, 27.Maj.2010, 01:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šta poručuje Silajdžić
Haris Silajdžić neće doći u Beograd zbog toga što mu nije omogućeno da u Okružnom zatvoru poseti Iliju Jurišića, koji služi dvanaestogodišnju kaznu zbog napada na kolonu JNA u Tuzli 1992. godine, kada je ubijen najmanje 51 vojnik, a ranjeno 50 vojnika. Tu informaciju je potvrdio i ambasador BiH u Beogradu Boriša Arnaut.
Ono što niko nije objasnio jeste zbog čega predsedavajući Predsedništva BiH toliko želi da poseti jednog ratnog zločinca u trenutku kada se, bar >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u javnosti, stiče utisak da se odnosi Beograda i Sarajeva odmrzavaju. Silajdžić bi morao javnosti da objasni zbog čega su poseta i razgovor sa jednim zločincem bitniji od same posete Beogradu.
On mora da odgovori kakvu to poruku želi da pošalje javnosti, posebno posle njegove izjave da u Beograd dolazi posle izvinjenja predsednika Srbije Borisa Tadića.
Do njegovog objašnjenja ostaje utisak da je odgovor na to pitanje sledeći - Silajdžić želi provokaciju. Insistiranje da se poseti Jurišić je lukava igra kojom, doduše, jedino može da skupi političke poene među birača u BiH. Međutim, on time potvrđuje da je političar koji voli da govori o pomirenju, ali mu je u praksi ta ideja strana.








