Izvor: Mondo, 05.Sep.2014, 22:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srušio se američki avion kod Jamajke
Srušio se mali američki avion koji je odbijao kontakte sa kontorlom letenja. Amerikanci su prethodno podigli dva lovca F-15 kako bi presreli taj avion koji je, kako se činilo, leteo ka Kubi.
Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock
Mali putnički avion "sokata TBM-700" poleteo je iz Ročestera u državu Njujork i zaputio se ka Floridi, ali je nastavio let ka Kubi, saopštila je američka komanda za odbranu vazdušnog prostora.
Jamajkanske vlasti su, kako je >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << javio AP, saopštile da se avion srušio na ostrvo.
Letelicu su presrela dva lovca F-15, čiji su piloti naveli da su prozori na avionu zamagljeni, kao i da je nemoguće odrediti koliko je goriva ostalo u toj letelici.
Avion je leteo ka Kubi. Kubanski zvaničnici saopštili su da avion nije narušio vazdušni prostor Kube, kao i da su u stalnom kontaktu sa vazduhoplovnim vlastima SAD.
Američki avioni su se, u međuvremenu, vratili u bazu kako bi dopunili gorivo.




