Srpski vojnik napadnut nožem u kasarni u BiH

Izvor: B92, 15.Avg.2023, 19:15

Srpski vojnik napadnut nožem u kasarni u BiH

Vojnik bošnjačke nacionalnosti sinoć je u kasarni "Zaim Imamović" u Pazariću navodno nožem napao vojnika srpske nacionalnosti, saznaje ATV.

Napad se dogodio noćas oko 2.30 časova u Centru za osnovnu obuku Komande obuke i doktrine OS BiH na osnovnoj vojničkoj obuci kandidata za prijem u vojnu službu.

Sve je započelo prethodnog dana kada je, navodno, isti vojnik fizički napao svog kolegu. Iako su tokom dana bili razvađeni, te se vojnik izvinio svom kolegi, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tokom noći isti vojnik je upao u spavaonicu i sa nožem na vratu pretio da će ga zaklati.

Nasilno lice je uhapsila kantonalna policija, iako je nadležnost za institucije BiH na SIPA. Ministar Zukan Helez je ekspresno doneo odluku o udaljavanju sa obuke vojnika bošnjačke nacionalnosti.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.