
Izvor: Glas javnosti, 04.Jul.2013, 14:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srpski filmovi u Karlovim Varima
BEOGRAD - Film "Odumiranje" reditelja Miloša Pušića imao je svetsku premijeru u punoj dvorani pozorišta u Karlovim Varima, a uspešno su predstavljena i ostvarenja "Neposlušni" Mine Đukić i "Spomenik Majklu Džeksonu" Darka Lungulova, saopštili su danas producenti.
"Odumiranje" producentske kuće "Hit and Run", uvršteno je u takmičarsku selekciju "East of the West", a u Karlovim Varima su se festivalskoj publici predstavili reditelj Pušić, scenarista Dušan Spasojević i producent >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << i glavni glumac Branislav Trifunović.
Film je rađen je po scenariju Spasojevića, autora istoimene i nagrađivane drame koja se igrala u Ateljeu 212 i ukazuje na probleme odumiranja sela i pokušaje da se od njih pobegne.
U prestižnom magazinu "Sight&Sound" objavljen je prikaz filma "Odumiranje".
"Pušićev film zaslužuje pažnju zbog veštog načina raspoređivanja naizgled stereotipnih narativa, pretvarajući ovu priču u iznenađujuću netradicionalnu dramu", ocenio je kritičar.
Pred inostranim producentima predstavili su se i rediteljka Đukić i režiser Lungulov.
Njihova ostvarenja izdvojio je "Screen Daily" pod naslovom "Srpski filmovi sijali u Karlovim Varima".
"U ovogodišnjoj selekciji filmova koji su trenutno u postprodukciji, odskočila je prezentacija filma "Neposlušni", ostvarenja o odrastanju rediteljke Mine Đukić, a drugi obećavajući film je takođe iz Srbije - "Spomenik Majku Džeksonu" Darka Lungulova, film drugačijeg ukusa, crna komedija, čiji je odabrani insert izazvao smeh. Radi se o novom filmu reditelja festivalskog hita "Tamo i ovde"", objavio je "Screen Daily".