Izvor: B92, 14.Jul.2008, 02:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbiji nedostaju stručnjaci
Beograd -- Srbija trenutno nema stručnjake koji mogu da uvedu zemlju u EU, kaže za Novosti rektor Univerziteta u Beogradu Branko Kovačević.
"Radi se o ogromnom tehničkom poslu koji treba da rade mladi obrazovani ljudi koji znaju šta je evropsko pravosuđe, ekonomija... Za to nam je potreban tim od 4.000 ljudi koji će biti multidisciplinarno školovani", kaže Kovačević. On dodaje da se ne radi o tome da se školuje 4.000 novih kadrova, već da se studenti treniraju za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << taj posao.
Kovačević kaže da se iz srednjih škola dolazi sa jako lošim znanjem.
"Deca rade kampanjski, na osnovu nekoliko lekcija, i tako dobijaju ocenu. Moraju da nauče da misle, moraju da se razvijaju kreativnost, duhovnost, sistematski rad. Oni dolaze nespremni za rad", rekao je on.
On navodi da reforma treba da počne od predškolskog uzrasta, kao što se radi u svetu.
"Ne može reforma da počne i da se završi sa univerzitetom", kaže on.













