Izvor: Radio 021, 01.Dec.2015, 15:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija dobila svoj Monopol
U okviru obeležavanja 80 godina od postojanja "Monopola" Srbija je danas postala četvrta zemlja na svetu koja je dobila svoju verziju te popularne društvene igre.
Personalizovanu verziju "Monopola" za srpsko tržište krasiće napoznatije turističke znamenitosti, kao što su Beograd, Novi Sad, Niš, Sirogojno, Đavolja Varoš, Nišville, Golubac, Tara, Sabor trubača u Guči i mnoge druge.
Ljubitelji te društvene igre u srpskoj verziji osvajaće 22 monopolske "mete" >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << specijalno dizajniranim figuricama među kojima su šajkača, opanak, harmonika, košarkaška lopta.
"Nakon kraće ankete koju je Turistička organizacija Srbije sprovela među studentima turizma odlučili smo da izgled jednog od šest piona za igru nosi lik našeg proslavljenog naučnika Nikole Tesle. Pored toga, i jedno od polja na tabli Monopola Srbija je Muzej Nikole Tesle", izjavila je Sandra Vlatković, predstavnica za medije Turističke organizacije Srbije.
Iz Turističke organizacije Srbije rekli su da se kroz "Monopol Srbija" pruža prilika mladim naraštajima da nauče više o Srbiji, njenim turističkim znamenitostima, kao i da se ljudi motivišu da posete gradove i mesta u kojima još nisu bili.
Od danas u prodaji se mogu naći srpska i engleska verzija te društvene igre.
Procenjuje se da je "Monopol" do sada igralo više od 750 miliona ljudi širom sveta, što je čini jednom od najpopularnijih društvenih igara svih vremena.









