Srbija dobila svoj Monopol

Izvor: Radio 021, 01.Dec.2015, 15:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija dobila svoj Monopol

U okviru obeležavanja 80 godina od postojanja "Monopola" Srbija je danas postala četvrta zemlja na svetu koja je dobila svoju verziju te popularne društvene igre.

Personalizovanu verziju "Monopola" za srpsko tržište krasiće napoznatije turističke znamenitosti, kao što su Beograd, Novi Sad, Niš, Sirogojno, Đavolja Varoš, Nišville, Golubac, Tara, Sabor trubača u Guči i mnoge druge.

Ljubitelji te društvene igre u srpskoj verziji osvajaće 22 monopolske "mete" >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << specijalno dizajniranim figuricama među kojima su šajkača, opanak, harmonika, košarkaška lopta.

"Nakon kraće ankete koju je Turistička organizacija Srbije sprovela među studentima turizma odlučili smo da izgled jednog od šest piona za igru nosi lik našeg proslavljenog naučnika Nikole Tesle. Pored toga, i jedno od polja na tabli Monopola Srbija je Muzej Nikole Tesle", izjavila je Sandra Vlatković, predstavnica za medije Turističke organizacije Srbije.

Iz Turističke organizacije Srbije rekli su da se kroz "Monopol Srbija" pruža prilika mladim naraštajima da nauče više o Srbiji, njenim turističkim znamenitostima, kao i da se ljudi motivišu da posete gradove i mesta u kojima još nisu bili.

Od danas u prodaji se mogu naći srpska i engleska verzija te društvene igre.

Procenjuje se da je "Monopol" do sada igralo više od 750 miliona ljudi širom sveta, što je čini jednom od najpopularnijih društvenih igara svih vremena.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.