Sram da nas bude zbog bojkota Nobela

Izvor: Vesti-online.com, 08.Dec.2010, 03:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sram da nas bude zbog bojkota Nobela

Predsednik Liberalno demokratske partije (LDP) Čedomir Jovanović izjavio je da izostanak Srbije sa dodele Nobelove nagrade za mir "predstavlja sramotu za ovu zemlju" i označio to kao "čin koji je za svaku osudu".

Jovanović je u izjavi naglasio da "ideal ljudskih prava i građanskih sloboda mora biti večiti pokretač našeg društva koje je na tome nastalo".

"Žao mi je što se sada na sceni mi pojavljujemo uz zemlje koje su same sebi dovoljne, poput Kine i Rusije, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << a ne u društvu zajednice modernih zemalja okupljenih oko Evropske unije", ukazao je Jovanović.

Prema njegovoj oceni, "Kina je sama sebi dovoljna i na nju će svet pristati takvu kakva jeste, dok na ovakvu Srbiju neće".

Jovanović smatra da je "ovo poraz naše vlasti" i podseća da "nije prvi put da pokazujemo razumevanje za ponašanje koje sami osuđujemo".

"Ova zemlja je toliko puta bila žrtva samovolje i, zbog toga, moramo uvek braniti ljudska prava i građanske slobode", poručio je Jovanović.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.