Izvor: Blic, 06.Mar.2010, 01:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sprečen upad u ambasadu Srbije
Oko 2.500 demonstranata okupilo se juče u Sarajevu ispred Ambasade Srbije u znak podrške ratnom članu Predsedništva BiH Ejupu Ganiću, koji je uhapšen u Londonu. Demonstranti su nosili transparente na kojim je pisalo „Srbija je fašistička i genocidna“ i skandirali „Vratite nam Iliju Jurišića i Ejupa Ganića“, „Agresori“…
„Došli smo da kažemo pred ambasadom da Srbija nastavlja agresiju na prljav način. Hapšenjem Ganića pokušava se relativizovati >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << odbrana BiH", rekao je predsednik Udruženja Patriotska liga Avdo Hebib.
Policija je, u trenutku kad su demonstranti pokušali da probiju kordon, morala da interveniše, ali se ubrzo nakon toga situacija umirila. Inače, Ganićeve pristalice protestovale su i ispred Ambasade Velike Britanije u BiH, a među okupljenim bio je i predsedavajući Predsedništva BiH Željko Komšić. Istovremeno, iz RS juče su se mogle čuti ocene kako bi protesti podrške Ejupu Ganiću u Sarajevu vrlo brzo mogli izazvati kontraefekat u RS.








