Sprečen upad u ambasadu Srbije

Izvor: Blic, 06.Mar.2010, 01:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sprečen upad u ambasadu Srbije

Oko 2.500 demonstranata okupilo se juče u Sarajevu ispred Ambasade Srbije u znak podrške ratnom članu Predsedništva BiH Ejupu Ganiću, koji je uhapšen u Londonu. Demonstranti su nosili transparente na kojim je pisalo „Srbija je fašistička i genocidna“ i skandirali „Vratite nam Iliju Jurišića i Ejupa Ganića“, „Agresori“…

„Došli smo da kažemo pred ambasadom da Srbija nastavlja agresiju na prljav način. Hapšenjem Ganića pokušava se relativizovati >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << odbrana BiH", rekao je predsednik Udruženja Patriotska liga Avdo Hebib.

Policija je, u trenutku kad su demonstranti pokušali da probiju kordon, morala da interveniše, ali se ubrzo nakon toga situacija umirila. Inače, Ganićeve pristalice protestovale su i ispred Ambasade Velike Britanije u BiH, a među okupljenim bio je i predsedavajući Predsedništva BiH Željko Komšić. Istovremeno, iz RS juče su se mogle čuti ocene kako bi protesti podrške Ejupu Ganiću u Sarajevu vrlo brzo mogli izazvati kontraefekat u RS.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.