Sporo do Zakona protiv diskriminacije

Izvor: RTS, 05.Dec.2008, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sporo do Zakona protiv diskriminacije

Na skupu o zaštiti od diskriminacije najavljeno da će se zakon protiv diskriminacije do kraja godine naći u skupštinskoj proceduri u Crnoj Gori. Od zemalja u regiionu jedino Hrvatska usvojila zakon.

Predsednik crnogorskog Centra za demokratiju i ljudska prava  Srđan Darmanović rekao je da očekuje da će se zakon protiv diskriminacije do kraja godine naći u skupštinskoj proceduri u Crnoj Gori.

Na okruglom stolu "Zaštita od dikriminacije - uslov za pridruživanje >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Evropskoj uniji", koji se održava u Miločeru u organizaciji CEDEM-a i švedskog Helsinškog komiteta za ljudska prava, ocenjeno je da u većini zemalja u regionu usvajanje zakona protiv diskriminacije traje dugo.

"U regionu ne stoje stvari baš najbolje, ali u svim zemljama ulazimo u neku završnu fazu. Negde su ti zakoni stigli do predloga, do radne grupe kao u Crnoj Gori, negde je to pred usvajanje", rekao je predstavnik švedskog Helsinškog komiteta za ljudska prava Goran Miletić.

Miletić je naveo da je, među zemljama u regionu, jedino Hrvatska usvojila Zakon protiv diskriminacije.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.