Sporazum sa EU u septembru

Izvor: B92, 03.Avg.2008, 03:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Sporazum sa EU u septembru"

Sporazum sa EU u septembru, očekuje Milica Delević (FoNet, arhiv)

Beograd -- Privremeni sporazum sa EU stupiće na snagu u septembru, očekuje Milica Delević, pomoćnica ministra spoljnih poslova.

Hapšenje Radovana Karadžića je prekretnica u našim odnosima sa EU. Posle ovoga više niko iz EU neće sumnjati u postojanje političke volje Vlade Srbije da završi saradnju sa Haškim tribunalom i da optuženike uhapsi, rekla je Milica Delević u intervjuu za Blic. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Kada je u pitanju reakcija Evropske unije na hapšenje Karadžića i činjenica da 22. jula na ministarskom sastanku privremeni sporazum sa Srbijom nije stupio na snagu, Delevićeva podseća da se radi o 27 zemalja i da je potrebno neko vreme da bi se zaključak Saveta ministara kojim pozdravljaju hapšenje Karadžića preveo u stupanje na snagu privremenog trgovinskog sporazuma.

Ona podseća da će glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc tokom avgusta stići u Beograd, tako da pomoćnica šefa diplomatije za evrointegracije očekuje da će nakon izveštaja Bramerca, na sledećem sastanaku Saveta ministara EU polovinom septembra, ako ne i ranije, privremeni trgovinski sporazum sa Srbijom stupiti na snagu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.