Izvor: Nezavisne Novine, 01.Jun.2018, 19:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Sovica" Ranku Pavloviću
ISTOČNO SARAJEVO - Nagrada "Sovica", koju dodjeljuje Zavod za udžbenike i nastavna sredstva Republike Srpske iz Istočnog Sarajeva, za najbolju neobjavljenu knjigu za djecu pripala je Ranku Pavloviću, književniku iz Banjaluke.
Pavlovićev rukopis radnog naziva "Kako se ispričala Neispričana bajka" pobijedio je između 21 pristiglog rukopisa iz regiona, a nagrada podrazumijeva štampanje knjige u 1.000 primjeraka i autorski honorar u iznosu od 1.000 KM.
Ovu odluku >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << donio je žiri koji je radio u sastavu: Jelena Kojović-Tepić, spisateljica za djecu iz Banjaluke, Željko Pržulj, pjesnik i prozni pisac iz Istočnog Sarajeva, i Danijel Dojčinović, viši asistent na Odsjeku za srpski jezik i književnost Filološkog fakulteta iz Banjaluke.
Nastavak na Nezavisne Novine...







