Izvor: Nezavisne Novine, 07.Apr.2017, 22:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sofija mnogo bolje
BANJALUKA - Zdravstveno stanje trogodišnje djevojčice Sofije Mićević iz Banjaluke, koja boluje od akutne limfoblastne leukemije, posljednjih dana se mnogo poboljšalo, potvrdili su u petak u Humanitarnoj organizaciji "Budimo ljudi" .
Zbog toga se, kako su istakli, očekuje da bi u što kraćem vremenu trebalo da otputuje na liječenje u kliniku "Johns Hopkins Medicine International" u Baltimoru.
"Sofija je mnogo bolje. Čekamo potvrdu doktora sa Instituta za >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << zdravstvenu zaštitu majke i djeteta 'Dr Vukan Čupić' u Beogradu, gdje prima terapiju, da je pusti da leti u Baltimor" , rekli su u ovoj organizaciji.
Za liječenje male Sofije potrebno je sakupiti još oko 630.000 KM.
"Pored prvog dijela za liječenje u klinici u Baltimoru od 270.000 dolara, odnosno 485.987 KM, prikupljeno je još 341.986 KM", rekli su u Organizaciji "Budimo ljudi".
Mnoštvo humanitarnih akcija za prikupljanje pomoći Sofiji u punom je jeku, a razne institucije, privrednici, pojedinci ujedinili su se da se potreban novac što prije sakupi da bi djevojčica otišla na liječenje u Ameriku.
Nastavak na Nezavisne Novine...









