Izvor: Vesti-online.com, 13.Maj.2012, 19:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sneg u Hrvatskoj i BiH?!
U Gorskom kotaru u Hrvatskoj od jutros pada sneg, saopštio je hrvatski Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ). Sneg je iznenadio i žitelje nekoliko gradova u Bosni i Hercegovini!
Na meteorološkoj stanici Parg kod Čabra, gde pada jak i neprekidan sneg, u devet časova izmerena je temperatura od jednog stepena, javila je Hrvatska radiotelevizija.
Na Zavižanu je u osam sati izmeren snežni pokrivač od 3 centimetra i temperatura od minus tri.
U Rijeci je >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << jutros u 9 sati izmereno 8 stepeni, a u Ogulinu 4 stepena, uz kišu, a zahladnelo je u celoj zemlji.
U nekoliko gradova u Bosni i Hercegovini danas je pao sneg, a temperatura u celoj zemlji je u proseku niža za više od 20 stepeni u odnosu na juče.
Sneg je danas obeleo Teslić, Mrkonjić Grad, Ribnik, Petrovac, Kneževo i još neke delove BiH.
Na Bjelašnici je danas u 14 časova zabeležena temperatura od minus dva stepena Celzijusovih, dok je najtoplije bilo u Trebinju, gde je u isto vreme izmereno 25 stepeni.
U BiH je juče bilo izuzetno toplo, a temperatura je u pojedinim delovima dostizala i 32 stepena Celzijusovih.
Meteorolozi i za sutra najavljuju oblačno vreme sa kišom i pljuskovima, a na planinama sa snegom.
Nastavak na Vesti-online.com...













