Izvor: B92, 25.Sep.2019, 16:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Slučaj Pupovac: Ministar branitelja bez komentara
Zagreb -- Ministar branitelja, Tomo Medved, nije želeo da komentariše postupanje Državnog tužilaštva u odnosu na predsednika SDS S Milorada Pupovca.
Državno tužilaštvo saopštilo je juče da će pokrenuti zakonom propisane radnje i potom doneti državnotužilačku odluku u slučaju Pupovca.
Pupovac se našao ponovo na udaru hrvatske javnosti zbog izjave ljubljanskom Delu da se predsednička kampanja u Hrvatskoj, a posebno među desnim kandidatima, "vodi za sada >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << s izrazito desnih pozicija", te da to u aktuelnim okolnostima "znači s protivmanjinske i protivsrpske pozicije, s pozicije krajnjeg istorijskog revizionizma".
Medved je novinarima rekao da je video reagovanje tužilaštva, te da je reč o nezavisnom telu koje će postupiti u skladu sa svojim nadležnostima.
Upitan ima li osnova da Državno tužilaštvo postupa zbog Pupovčevih izjava i da li u njegovim izjavama ima elemenata govora mržnje, Medved je ponovo iz izbegao odgovor.
"DORH se o tome izjasnio i to je sve što želim da kažem", rekao je ministar branitelja, prenela je HINA.
Medved je dodao da bi od njega bilo neodgovorno da daje ocene o postupanju Državnog tužilaštva.
"Ne želim da definišem kvalifikaciju (DORHA), vrlo sam jasno rekao da su te izjave neodgovorne, da one nisu zasnovane na stvarnim činjenicama vezanim za stanje u Hrvatskoj", rekao je Medved.
A na pitanje treba li raskinuti koaliciju sa SDS S, Medved je rekao da odluku o tome donosi vlada, premijer i predsedik HDZ-a na koalicionom sastanku.
Pozvao je na strpljenje do izjašnjavanja tužilaštva.










