Slovenija: Moguće zaoštravanje granične kontrole

Izvor: B92, 30.Okt.2015, 01:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slovenija: Moguće zaoštravanje granične kontrole

Vlada Slovenije održala je sednicu na kojoj je predvidela mogućnost zaoštravanja mera granične kontrole zbog priliva izbeglica.

Vlada Slovenije je spremna da primeni ovu meru ako bi se stanje sa izbegličkim talasom pogoršalo, izjavila je ministarka unutrašnjih poslova Vesna Djerkeš Žnidar, dodajući da to sada nije slučaj.

Ona nije precizirala o kakvim je tačno merama reč, ali je pomenula izraze kao što su "tehničke prepreke" i "ograda".

"Dodatne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << restrikcije ostaju kao mogućnost i mogu u svakom trenutku biti aktivirane. Slovenija je spremna na sve moguće scenarije", kazala je Vesna Đerkeš Žnidar.

Ona se založila za jaču kontrolu izbegličkog talasa u Grčkoj i Italiji, gde bi po njenoj oceni bile potrebne jače snage Fronteksa.

Iako je u drugom izbegličkom talasu u Sloveniju ušlo više od 100.000 ljudi, brojke pokazuju da se situacija ipak u odnosu na prošlu nedelju pomalo smiruje, prenela je Hina.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Slovenija: Moguće zaoštravanje mera granične kontrole

Izvor: Blic, 30.Okt.2015

Vlada Slovenije održala je večeras sednicu na kojoj je predvidela mogućnost zaoštravanja mera granične kontrole zbog priliva izbeglica, što je spremna da primeni ako bi se stanje sa izbegličkim talasom pogoršalo, izjavila je ministarka unutrašnjih poslova Vesna Đerkeš Žnidar, dodajući da...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.